Vinařství David Chocholatý

Vinařství David Chocholatý je malé, české, expandující vinařství, které se svým zaměřením řadí a i nadále míří do skupiny exkluzivních vinařství. Vinařství nemá vlastní vinice, ale zpracovává hrozny z Prahy, Benátek n. J. a Mělníka.  Produkce je exklusivní i v jejím pojetí. Hrozny ze zmíněných lokalit jí pak dodávají další část exkluzivity a tak nabízí svým zákazníkům česká  vína se svou charakteristickou osobitostí.

Vinař Chocholatý tradičně jako jeden z mála v Čechách vyrábí certifikovaná Svatomartinská vína a např. v roce 2016 byla z devíti českých uznaných vín tři z jeho produkce.

David Chocholatý započal svou kariéru jako technolog ve velké vinařské společnosti, poté si prošel i různá menší a malá vinařství, kde působil jako vůdčí osobnost (ředitel, vedoucí výzkumné stanice, sklepmistr). Určitý čas se věnoval i obchodní činnosti jako tzv. létající technolog. Poté, co profesně dozrál, spustil v roce 2015 svou produkci a následně se rozhodl koupit starou vinařskou usedlost v obci Kly (Dolní Vinice 42) s velkým nádherným sklepem, který byl vykopán mezi lety 1803-1817

www.chocholaty.cz