Naše rodinné vinařství bylo založeno v roce 1983. Vážněji jsme se začali produkcí vín zabývat až v roce 1996. Máme tedy za sebou 20 let činnosti a vývoje. Snažíme se vhodně kombinovat a využívat tradiční i nejnovější postupy technologie výroby tak, aby se vína vyznačovala typickou místní charakteristikou. Většina vín je suchých s důrazem na čistotu chuti, ovocnost, šťavnatost a celkovou, odrůdovou charakteristiku a celkovou líbivost. Naše vinice jsou vysázeny ve třech vinohradnických tratích. Jsou to „Mutěnská hora“ se svými jižními a jihozápadními svahy. Dále „Vyšicko“, traťtypická lehčím složením půdy, náhorní plošina, jak ostatně napovídá její název.

Poslední tratí jsou „Hraničky“traťvzdušná s těžkou půdou a svahem orientovaným na západ. Jsme pyšní i na typické odrůdy mutěnických vinařských tratí, jako Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené a Neuburské, které pěstujeme ve svých vinicích. Doporučujeme ochutnat naše cuvéé, které se rodí v nejstarších vinicích po rodičích – Cuvée Grand pére a další aromatické Cuvée Elenka. V letošním roce i nově Cuvée Pinoty, vzniklo společným zpracováním Rulandského bílého a Chardonnay. V nabídce našich vín se objevují i vína vyráběná technologiemi s delší macerací bobulí a moštu, případně využití dubových sudů. V současnosti obděláváme cca 2 ha vinic, jejich stáří se pohybuje v rozmezí 12 až 50 let. Část hroznů nakupujeme od našich stálých dodavatelů – vinařů.

Zveme Vás k nám na řízenou degustaci nebo jen tak na pohárek našich vín. V letošním roce otevřeme nové prostory pro degustace a posezení, k tomu i ubytovací kapacitu.