Vinařství Trávník

Vinařství je životním stylem rodiny Trávníků od časů našich prarodičů, možná ještě dříve. Vše se vyvíjelo postupně, přirozeně, od malých vinic, které rodiče zdědili, začali rozšiřovat a zpracovávat vypěstované hrozny. Tradici převzala naše generace v době již příznivější pro svobodné podnikání a možnosti podívat se, jak to dělají naši kolegové kousek za Mikulovem.

Dnešní podobu rodinného Vinařství Trávník určují Vladimír a Jakub, otec se synem, podporováni celou rodinou. Oba absolventi jediné skutečné vinařské školy na území naší vlasti se snaží budovat moderní vinařství jak ve vinicích, tak především ve sklepním hospodářství. Ne všechno jde podle představ, ale nastoupený trend je pro další rozvoj a kvalitu vín směrodatný.

V současné době obhospodařuje Vinařství Trávník 1,5 ha vinic. Všechny vlastní vypěstované hrozny zpracovává a vykupuje hrozny i od osvědčených místních vinařů. Současná produkce se pohybuje na úrovni 15 000 lahví. Nejrozšířenějšími odrůdami jsou Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Tramín červený, Dornfelder, Modrý Portugal a Frankovka.

www.vinarstvitravnik.cz